Qualita správa bytov, s. r. o.
Profesionálny prístup, moderná forma komunikácie, rýchle riešenia problémov.
kontakt 8:00 - 16:00 h.
Kontaktná linka
0917 397 303
0911 352 139
Stránkové dni

Utorok 13:00 - 17:00 hod.

Štvrtok 8:00 - 12:00 hod.

domacnost

Staré panelové domy v zime doslova vykurujú vesmír. Enormné tepelné úniky znamenajú pri neustále rastúcich cenách tepla aj vysoké účty za kúrenie. Aj preto sa stále viac bytových domov rozhoduje pre zateplenie a obnovu fasády.

Predĺženie životnosti

Zateplenie však okrem zníženia tepelných únikov a zvýšenia estetiky stavby prináša aj ďalšie výhody. Zateplením sa predlžuje životnosť stavby.

Zateplovací systém chráni obvodové murivo pred poveternostnými podmienkami ako je dážd a vietor. V zimnom období chráni stavbu pred ochladzovaním a v letnom období pred prehrievaním.

Zateplená fasáda odoláva zime

Z pohľadu namáhania stavebných materiálov pri nezateplených stavbách je situácia horšia v zime. Lebo do poškodených častí muriva sa dostáva voda, ktorá zamŕza, čo spôsobuje zvýšenie vlhkosti v objekte a jeho deštrukciu.

Po zateplení sa znižujú tzv. tepelné mosty a odstránia sa škáry a praskliny na objekte, ktorými uniká najviac tepla. Zateplením obvodového muriva môže bytový dom ušeriť až 30 percent za náklady na vykurovanie.

Aby však bola úspora čo najvyššia, mali by ste po zateplení uvažovať aj nad vyregulovaním vykurovacej sústavy a prípadne aj nad vlastnou kotolňou.

Pozor na výber firmy

Existuje viacero možnosti zateplovacích systémov, ktorých výber sa musí prispôsobiť vlastnostiam stavby a nielen výberu vlastníkov. S tým vám pomôže kvalifikovaná firma. Ale pri jej výbere treba byť naozaj opatrný.

Cena je vždy dôležitým kritériom. Ale najdôležitejšie sú referencie. V stavebníctve je národným športom skrachovať bezprostredne po realizácii niekoľkých zákaziek. Firmy sa tak vyhýbajú riešeniu reklamácií. S výberom solídneho zhotoviteľa diela vám ale radi pomôžeme.